Kristína Bukovčáková a Jiří Zavřel - výstavy

logo Duha
Pořadatel: DUHA - Kulturní klub u hradeb
Místo konání: Výstavní sál,
Slatinice 2, Muzeum veteránů
Datum konání: 7.2.2023 až 28.2.2023
Typ akce: pro všechny
Tematická kategorie: Kulturní - výstava
Anotace: Galerie současného umění Prostějov pořádá v prostorách Kulturního klubu Duha v úterý 7. února vernisáže dvou výstav malby.

Podrobný popis:

Kristína Bukovčáková vystudovala malbu na Akademii umění v Banské Bystrici. V roce 2013 absolvovala studijní Stáž v Krakově a je absolventkou ateliéru Intermediální konfrontace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji práci popisuje jako shluk environmentálních témat, která vytváří celistvý subjektivní celek. Mezi její hnací motory k tvorbě patří také nezájem společnosti o ekologii. Na svých plátnech nejčastěji vyobrazuje rostliny, květy, ovoce, nebo struktury a vrstvy půdy. Často čerpá z odborných knih a encyklopedií a nabitou inspiraci zpracovává s dávkou svébytné stylizace. Vystavovala například v Galerii Industra Art a Pragovka Gallery. Žije a pracuje v Bratislavě.


Malby Jiřího Zavřela si pohrávají se spiritualitou prostých tvarů a lineárních směrů. Můžeme zde nalézt například odkazy na Kandinského. Svátost základních tvarů je vepsána do konkrétních míst a situací současnosti, kde spolu mohou komunikovat nejen figury, ale i objekty. V některých dílech autor podprahově kritizuje uspořádaní dnešního světa.


Výstava je otevřena denně od 9:00 do 13:00 hodin, při filmových projekcích a večerních klubových akcí dle programu v klubu. Prohlídku výstavy je možné dohodnout i mimo uvedenou dobu také na tel.: 582 329 620.load