Bob Pacholík - Fotografie

Státní okresní archiv Bob Pacholik
Pořadatel: Státní okresní archiv
Místo konání: Státní okresní archív Prostějov, Třebízského 1
Datum konání: 7.6.2022 až 7.9.2022
Typ akce: pro všechny
Tematická kategorie: Kulturní - výstava

Podrobný popis:

Na první červnové úterý roku 2022 připravuje Státní okresní archiv Prostějov ve spolupráci s Klubem historickým a státovědným a Fotoklubem Prostějov vernisáž výstavy fotografií Boba Pacholíka. Autor je znám především svou tvorbou dokumentární, zachycující uliční situace z Prostějova, a to převážně s humornou nadsázkou. Nevyhýbá se však ani krajinářské fotografii.
Chystaná výstava představuje Prostějov a jeho nejbližší okolí. Na jednotlivých fotografiích bude patrné, jak na první pohled fádní Haná se při zachycení za vhodného osvětlení či konstelace mraků stává fotogenickou a zajímavou. Tato snaha, vidět situace i krajinu svýma očima a pak ji umět předložit jako fotografii divákovi, je pro autora stěžejní.
Můžete se o tom sami přesvědčit na vernisáži výstavy, která se bude konat v přednáškovém sále Státního okresního archivu Prostějov dne 7. června v 17. 00. hodin. Výstava dále potrvá až do 7. září 2022 a bude veřejnosti přístupná každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 15 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.

 


load